Michalina Skrzyńska

Drużynowa

phm Michalina Skrzyńska HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Rudy”.

W harcerstwie działa od 2010 r. W grudniu 2018 roku reaktywowała miesięcznik 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”, który działa pod nazwą KIPU.

Na co dzień studiuje.

W wolnym czasie lubi rysować, malować i czytać. Interesuje się także sztuką.

Snapchat-3533640921

Wicedrużynowa

pwd malwina skrzyńska ho

Od najmłodszych lat uczęszczała na zbiórki zuchowe, harcerskie i starszoharcerskie, by w 2021 roku powrócić do gromady zuchowej jako przyboczna.
Prywatnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na profilu medycznym.
W wolnych chwilach ogląda filmy, słucha muzyki oraz rozwija swoje pasje.

Drużynowa

pwd miłosława witaszczyk HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej 44 Gromady Zuchowej ,,Strażnicy Tajemnic”, a także funkcję szamanki w 44 Drużynie Wędrowniczej ,,krzemień 66″. W harcerstwie jest od prawie 9 lat zaczynając swoją przygodę od małej harcerki.

Jest na pierwszym roku logopedii na UAM w Poznaniu.

W wolnym czasie lubi grzebać przy swoim motocyklu i uczy się na nim jeździć. Oprócz tego lubi czytać książki fantastyczne i malować farbami.

Drużynowa

pwd rozalia gogolik HO

Druhna Rozalia zaczęła swoją harcerską przygodę w 2014 roku w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. Po pewnym czasie została zastępową zastępu „Iskra”. W 2017 roku zaczęła działać w 10 Gromadzie Zuchowej „Wesołe Słoneczka” i zauważyła, że zuchmistrzostwo jest jej harcerską drogą. Jako harcerka starsza dołączyła do 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża” do zastępu „Alek”, którego członkinie okazały się jej przyjaciółkami na wiele lat. Została przyboczną w 10 Gromadzie, coraz bardziej odnajdując się w pracy z zuchami. Wraz z „Alkiem” przeszła do 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Po kilku latach działania w gromadzie została jej drużynową i prowadzi ją wraz z przybocznymi dh Mają i dh Klaudią. Dzięki zuchowaniu poznała, że praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i planuje iść tą drogą w przyszłości.

próbna 44 gromada zuchowa "bukowe sadzonki"

próbna Drużynowa

pwd hanna kasprzyk HO

Aktualnie drużynowa próbnej 44 Gromady Zuchowej ,,Bukowe Sadzonki”. Jeszcze do niedawna przyboczna w 44 Drużynie Harcerskiej ,,Buki” Wcześniej także proporcowa 44 DH ,,Buki”, podzastępowa i zastępowa zastępu ,,Sosny”. W harcerstwie działa od 2015 r. 

Jest w klasie maturalnej w III LO w Gnieźnie. 

Hania od zawsze kocha pracę z dziećmi i jazdę na rolkach. W wolnej chwili lubi robić zdjęcia i pomagać przy hipoterapii. Największą radość sprawia jej uśmiech drugiej osoby.

im. hm. Floriana Marciniaka

rozalia s

Drużynowa

pwd rozalia stochmiał HO

W harcerstwie od 2010 r. Aktualnie drużynowa 44 Drużyny harcerek ,,Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka. Również w naszym szczepie działa jako Skarbnik i Szefowa zespołu promocji, natomiast w hufcu jest główną księgową zespołu finansowego. 

Na co dzień studiuje ,,Dialog i Doradztwo Społeczne” na UAM w Poznaniu. W Wolnym czasie lubi robić zdjęcia oraz tworzyć projekty graficzne.

Wicedrużynowa

sam. Antonina Kaźmierska

W ZHP pojawiła się w 2008 roku jako malutki zuszek. Od tamtego czasu nieznacznie urosła i lekko spoważniała. Od 2012 roku nie rozstaje się nawet na krok z 44 DHk „Puchacze”. Pełniła tam funkcję zastępowej, przybocznej, a od niedawna może nosić na swoim ramieniu granatowo-zielony sznur.

Jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu biologiczno-chemicznym, jednak wciąż nie może się zdecydować z czym chce wiązać swoją przyszłość. Komórki, tkanki czy może sztuka? Nie wiadomo.

Marzy o dalekich podróżach za jeden uśmiech. Uwielbia kolorowe ubrania, szpinak i język francuski. Ostatnimi czasy trudno oderwać ją od aparatu fotograficznego oraz gramofonu.

im. hm. Floriana Marciniaka

daniel

Drużynowy

pwd daniel baranowski Ho

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_20220107_004249

Drużynowa

pwd katarzyna trzcińska HO

Od 2022 roku drużynowa 44 Drużyny Harcerskiej „Buki”. Wcześniej wieloletnia przyboczna i zastępowa.
W drużynach naszego szczepu działa od 2014 r.

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie, na profilu przyrodniczo-językowym.

Jeżeli ktoś kocha zwierzęta, to właśnie Kasia, która od 9 roku życia jeździ konno.

młody

Drużynowy

pwd mateusz pawlak

W harcerstwie od 1999 r. W drużynie harcerskiej pełnił funkcję proporcowego drużyny, a w drużynie starszoharcerskiej pełnił funkcję proporcowego zastępu ,,AGAT”. W 2011 r. odszedł z harcerstwa, aby w 2019 do niego wrócić. Od 2023 r. drużynowy 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,,Zawiszacy”. 

Interesuje się motoryzacją oraz w wolnych chwilach lubi przeczytać dobrą powieść fantastyczną.

2

Drużynowa

pwd Anna Urbanek HO

W harcerstwie od 2013 r. Była kolejno proporcową,  podzastepowa, a w końcu zastępową zastępu Alek. Od lipca 2019 pełni funkcję przybocznej w 44 DHkS „Biała Róża”.

Uczęszcza do drugiej klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium na profilu biologiczno – chemicznym.

Uwielbia czytać książki (najbardziej fantasy), interesuje się starożytnością, a w szczególności Egiptem. Uwielbia wszelkie sporty: wodne, zimowe, bieganie.  Od 2017 roku trenuje karate tradycyjne.

p.o. wicedrużynowej

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1246-1024x683

Drużynowa

phm Izabela urbanek Hr

W ZHP od 2008 roku. Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze” , harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, a obecnie jest wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66”. Od września 2016 przyboczna w 44 DHy „Baszta”, od grudnia 2017 – wicedrużynowa a od czerwca 2018 drużynowa najwspanialszej drużyny „Baszta”. Absolwentka kursu przewodnikowskiego „Szkoły za Lasem” i kursu drużynowych harcerskich „Be Prepared” zorganizowany przez Referat Harcerski Chorągwi Wielkopolskiej, a także kursu podharcmistrzowskiego „Woodbadge”.

Studentka pierwszego roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

Kiedy akurat nie zgłębia budowy tkanek roślinnych czy zagadnień chemii nieorganicznej to czyta duuużo książek, nadrabia zaległości z zakresu „klasyków filmowych” i relaksuje się w domu pod kocykiem i z kubkiem gorącej herbaty przy dźwiękach dobrego rocka. Multiinstrumentalistka – jej głównym instrumentem są skrzypce, ale gra też na gitarze, keyboardzie, grzebieniu… Kocha jeździć na rolkach, wspinaczkę i chodzenie po górach, a tata próbuje zaszczepić w niej miłość do żeglarstwa, na razie z marnym skutkiem, ale nigdy nic nie wiadomo.

im. hm. Floriana Marciniaka

Drużynowy

pwd ryszard waluszyński Ho

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1477

Drużynowy

pwd marcin czudowski HR

Jego pierwszą funkcją był podzastępowy, a następnie zastępowy męskiego zastępu „Agat”. Następnie przyboczny i wicedrużynowy Kolumbów. 

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego.

Z pasji żeglarz, pływak oraz miłośnik wędrówek górskich. Uwielbia jazdę na rowerze oraz rolkach. Jest również miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji oraz jednośladów z czasów PRL. Interesuje się również militariami oraz survivalem.

kaolina p

Przewodnicząca

phm karolina pawlak hr

Przewodnicząca Hufcowej KSI, Zastępczyni komendanta 44 SH „Krzemień” ds. programowych, Przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.
W przeszłości drużynowa 44 DW „Krzemień 66”, wieloletnia komendantka 44 SH „Krzemień”, szefowa Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Współautorka publikacji na temat metodyki wędrowniczej.
Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Pracuje jako grafik komputerowy i operator DTP w prymasowskim Wydawnictwie „Gaudentinum”.
Miłośniczka drewnianej architektury sakralnej. Lubi się szwendać z plecakiem i aparatem fotograficznym po górach i nie tylko. Szczególnie upodobała sobie południowy Kaukaz i okolice.

młody

Wiceprzewodniczący

pwd mateusz pawlak

W harcerstwie od 1999 r. W drużynie harcerskiej pełnił funkcję proporcowego drużyny, a w drużynie starszoharcerskiej pełnił funkcję proporcowego zastępu ,,AGAT”. W 2011 r. odszedł z harcerstwa, aby w 2019 do niego wrócić. Od 2023 r. drużynowy 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,,Zawiszacy”. 

Interesuje się motoryzacją oraz w wolnych chwilach lubi przeczytać dobrą powieść fantastyczną.