Michalina Skrzyńska

Drużynowa

pwd. Michalina Skrzyńska HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Rudy”.

W harcerstwie działa od 2010 r. W grudniu 2018 roku reaktywowała miesięcznik 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”, który działa pod nazwą KIPU.

Na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi rysować, malować i czytać. Interesuje się także sztuką.

2019-Zosia.Stochmiał-pop

Drużynowa

pwd. Zofia Stochmiał HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Strażnicy Tajemnic”, a także Skarbnika szczepu oraz Księgowej Hufca Gniezno.  

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna, a później wicedrużynowa w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. 

Studentka pierwszego roku na uczelni w Poznaniu. 

W wolnym czasie haftuje słuchając przy tym muzyki lub audiobooków. 

Agnieszka Kwapich

Wicedrużynowa

pwd. Agnieszka Kwapich

Choć w harcerstwie oficjalnie działa dopiero od lipca 2018 r. jako przyboczna 44 Gromady Zuchowej, to wcześniej wspierała zuchy jako wychowawca i opiekunka na biwakach, jak również koloniach zuchowych.

Agnieszka jest na trzecim roku Projektowania Mebli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Należy również do Koła Naukowego Projektantów Mebli.

Bardzo lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz oglądać seriale. W wolnym czasie rysuje, składa origami oraz uczy się języka japońskiego i rosyjskiego. Interesuje ją również malarstwo i projektowanie wnętrz.

2018-Ada.Świerkowska-pop

Drużynowa

pwd. Adrianna Świerkowska HO

Założycielka i drużynowa 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. 

Wcześniej: zastępowa w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”, przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” oraz 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”.

Studentka UAM w Poznaniu.

Jej ulubionym zajęciem w wolnym czasie jest uprawianie sportu, na rożne sposoby – czy ty trening siatkówki czy siłownia.

im. hm. Floriana Marciniaka

2018-Julia.Ciechanowska-pop

Drużynowa

pwd. Julia Ciechanowska HO

Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka, przyboczna 44 DW „Krzemień 66” oraz zastępczyni komendantki szczepu ds. pionu żeńskiego.
Jej pierwszą funkcją była funkcja zastępowej zastępu „Koniczyny” potem przez 4 lata była przyboczną Puchaczy, aż do objęcia urzędu drużynowej. 

Studentka pierwszego roku Konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, od teatru, przez rysunek, aż do pieczenia tortów. Pragnie długiej podróży na Hawaje, jest mistrzynią zmian wszelkich, a jej pokój wygląda inaczej średnio co tydzień. Uwielbia aktywność fizyczną (chociażby przesuwanie mebli) i jedzenie bez zwierzątek.

Wicedrużynowa

sam. Antonina Kaźmierska

W ZHP pojawiła się w 2008 roku jako malutki zuszek. Od tamtego czasu nieznacznie urosła i lekko spoważniała. Od 2012 roku nie rozstaje się nawet na krok z 44 DHk „Puchacze”. Pełniła tam funkcję zastępowej, przybocznej, a od niedawna może nosić na swoim ramieniu granatowo-zielony sznur.

Jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu biologiczno-chemicznym, jednak wciąż nie może się zdecydować z czym chce wiązać swoją przyszłość. Komórki, tkanki czy może sztuka? Nie wiadomo.

Marzy o dalekich podróżach za jeden uśmiech. Uwielbia kolorowe ubrania, szpinak i język francuski. Ostatnimi czasy trudno oderwać ją od aparatu fotograficznego oraz gramofonu.

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1246-1024x683

Drużynowa

phm. Izabela Urbanek HR

W ZHP od 2008 roku. Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze” , harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, a obecnie jest wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66”. Od września 2016 przyboczna w 44 DHy „Baszta”, od grudnia 2017 – wicedrużynowa a od czerwca 2018 drużynowa najwspanialszej drużyny „Baszta”. Absolwentka kursu przewodnikowskiego „Szkoły za Lasem” i kursu drużynowych harcerskich „Be Prepared” zorganizowany przez Referat Harcerski Chorągwi Wielkopolskiej, a także kursu podharcmistrzowskiego „Woodbadge”.

Studentka pierwszego roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

Kiedy akurat nie zgłębia budowy tkanek roślinnych czy zagadnień chemii nieorganicznej to czyta duuużo książek, nadrabia zaległości z zakresu „klasyków filmowych” i relaksuje się w domu pod kocykiem i z kubkiem gorącej herbaty przy dźwiękach dobrego rocka. Multiinstrumentalistka – jej głównym instrumentem są skrzypce, ale gra też na gitarze, keyboardzie, grzebieniu… Kocha jeździć na rolkach, wspinaczkę i chodzenie po górach, a tata próbuje zaszczepić w niej miłość do żeglarstwa, na razie z marnym skutkiem, ale nigdy nic nie wiadomo.

1

Wicedrużynowy

pwd. Gracjan Jaskulski HO

W ZHP od 2014 roku. Swoją harcerską drogę rozpoczynał będąc harcerzem w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. Później pełnił tam rolę zastępowego, a od 2016 roku rolę przybocznego. Pole swojej służby zmienił w lipcu w 2018 roku otrzymując sznur przybocznego w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta” jednocześnie zostając tymczasowym zastępowym zastępu „Parasol”. W listopadzie 2019 roku mianowany wicedrużynowym Baszty. Absolwent kursu przewodnikowskiego „Szkoła za Lasem” oraz kursu drużynowych harcerskich „Be Prepared”, organizowanego przez Referat Harcerski Chorągwi Wielkopolskej. Od stycznia 2018 roku działa w Zespole ds. Informacji i Promocji Hufca ZHP Gniezno oraz w Zespole Promocji 44 SH „Krzemień”.

Student pierwszego roku Papiernictwa i Poligrafii na Politechnice Warszawskiej.

Specjalista od montażu filmu i dźwięku, grafik samouk, administrator oraz twórca stron internetowych 44 SH oraz Hufca ZHP Gniezno. Fotograf amator. W wolnym czasie zagłębia tajniki jogi. Oprócz wysokich, komputerowo-graficznych umiejętności Gracjan to także multiinstrumentalista – świetnie gra na gitarze, keyboardzie i ukulele, nie straszny mu również flażolet czy skrzypce, a ostatnio zafascynowany jest mandoliną i djembem. Jego kolekcja instrumentów ciągle się powiększa.

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1480

DrużynowY

pwd. Szymon Szejna

Drużynowy 44 Drużyny Harcerskiej „Buki”. Wcześniej przyboczny i zastępowy zastępu „Modrzewie”. Działa w drużynach naszego szczepu od 2013 r. Absolwent kursu przewodnikowskiego „Szkoła za lasem” i kursu drużynowych harcerskich organizowanego przez HZKK w Gnieźnie.

Student I roku pielęgniarstwa na PSW w Gnieźnie.

Szymon w wolnym czasie uprawia sport. Najbardziej interesują go biegi oraz siatkówka.

IMG_20220107_004249

Wicedrużynowa

pwd. Katarzyna Trzcińska

Przyboczna 44 Drużyny Harcerskiej „Buki”. Kiedyś zastępowa, a wcześniej podzastępowa zastępu „Sosny”. W drużynach naszego szczepu działa od 2014 r.

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie, na profilu przyrdniczo-językowym.

Jeżeli ktoś kocha zwierzęta, to właśnie Kasia, która od 9 roku życia jeździ konno.

2018-Karolina.Gogolik-pop

Drużynowa

pwd. Karolina Gogolik

Obecnie pełni funkcję drużynowej 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”.

Studentka drugiego roku kierunku administracja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Miłośniczka mopsików, buldożków francuskich, kotków, jeży pigmejskich i wszelkiego rodzaju innych uroczych zwierzątek. W wolnym czasie ogląda ulubione seriale lub czyta książki. Interesuje się fotografią, szczególnie analogową oraz podróżami w różne strony świata.

75418970_10214236324363921_2594879318798630912_o

Drużynowa

pwd. Maria Lena Stube HO

Działa w harcerstwie od 2013 roku. Od czerwca 2018 roku jest przyboczną w 44 Drużynie Harcerek Starszych „Biała Róża”. W przeszłości zastępowa zastępu „Rudy”, który w 2018 roku stał się częścią 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”.

Absolwentka II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie.

Interesuje się łyżwiarstwem figurowym, psychologią w różnych jej aspektach i bardzo chętnie czyta książki wszelkich gatunków. Wolny czas spędza również na oglądaniu filmów i seriali.

2

Wicedrużynowa

pwd. Anna Urbanek

W harcerstwie od 2013 r. Była kolejno proporcową,  podzastepowa, a w końcu zastępową zastępu Alek. Od lipca 2019 pełni funkcję przybocznej w 44 DHkS „Biała Róża”.

Uczęszcza do drugiej klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium na profilu biologiczno – chemicznym.

Uwielbia czytać książki (najbardziej fantasy), interesuje się starożytnością, a w szczególności Egiptem. Uwielbia wszelkie sporty: wodne, zimowe, bieganie.  Od 2017 roku trenuje karate tradycyjne.

p.o. wicedrużynowej

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1477

Drużynowy

pwd. Marcin Czudowski HO

Jego pierwszą funkcją był podzastępowy, a następnie zastępowy męskiego zastępu „Agat”. Następnie przyboczny i wicedrużynowy Kolumbów. 

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego.

Z pasji żeglarz, pływak oraz miłośnik wędrówek górskich. Uwielbia jazdę na rowerze oraz rolkach. Jest również miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji oraz jednośladów z czasów PRL. Interesuje się również militariami oraz survivalem.

im. hm. Floriana Marciniaka

74317111_726058074580107_2928928066761654272_n

Drużynowy

phm. Tomasz Lemański HR

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 2011 roku. Drużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Od lutego 2019 Skarbnik i Zastępca Komendanta Hufca Gniezno. 

W przeszłości drużynowy 44 DHyS „Kolumbowie”, zastępca komendanta 44 SH ds. logistycznych, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Gniezno oraz były Komendant 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Z wykształcenia informatyk. Doktorant Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Z zawodu programista, freelancer – informatyk.

Z zamiłowania muzyk, gitarzysta amator, biegacz, podróżnik. Człowiek wielu pasji. Zaobrączkowany. Współtwórca kanału YouTube „Niemała Sztuka”.

Ewa-1

Przewodnicąca

hm. Ewa Polaszewska

Przewodnicząca Hufcowej KSI, Zastępczyni komendanta 44 SH „Krzemień” ds. programowych, Przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.
W przeszłości drużynowa 44 DW „Krzemień 66”, wieloletnia komendantka 44 SH „Krzemień”, szefowa Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Współautorka publikacji na temat metodyki wędrowniczej.
Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Pracuje jako grafik komputerowy i operator DTP w prymasowskim Wydawnictwie „Gaudentinum”.
Miłośniczka drewnianej architektury sakralnej. Lubi się szwendać z plecakiem i aparatem fotograficznym po górach i nie tylko. Szczególnie upodobała sobie południowy Kaukaz i okolice.

75418970_10214236324363921_2594879318798630912_o

Wiceprzewodnicząca

pwd. Maria Stube HO

Działa w harcerstwie od 2013 roku. Od czerwca 2018 roku jest przyboczną w 44 Drużynie Harcerek Starszych „Biała Róża”. W przeszłości zastępowa zastępu „Rudy”, który w 2018 roku stał się częścią 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”.

Absolwentka II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie.

Interesuje się łyżwiarstwem figurowym, psychologią w różnych jej aspektach i bardzo chętnie czyta książki wszelkich gatunków. Wolny czas spędza również na oglądaniu filmów i seriali.