Drużynowi

Martyna-1-nx1ch9mph082k0d5dfrjh8iab19wy9k5wjoetoe8jc
 • 661187033
 • martyna.zielinska@zhp.net.pl

Drużynowa

phm. Martyna Zielińska HR

<opis>

Michalina Skrzyńska
 • @ michalina.skrzynska@zhp.net.pl

Wicedrużynowa

pwd. Michalina Skrzyńska

Aktualnie pełni funkcję wicedrużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Rudy”.

W harcerstwie działa od 2010 r. W grudniu 2018 roku reaktywowała miesięcznik 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”, który działa pod nazwą KIPU.

Na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi rysować, malować i czytać. Interesuje się także sztuką.

44 Gromada Zuchowa "Strażnicy Tajeminc"

2019-Zosia.Stochmiał-pop
 • zofia.stochmial@zhp.net.pl

Drużynowa

pwd. Zofia Stochmiał HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Strażnicy Tajemnic”.

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”.

Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi słuchać muzyki, a także spędza wiele czasu czytając książki.

Agnieszka Kwapich
 • agnieszka.kwapich@zhp.net.pl

Wicedrużynowa

pwd. Agnieszka Kwapich

Choć w harcerstwie oficjalnie działa dopiero od lipca 2018 r. jako przyboczna 44 Gromady Zuchowej, to wcześniej wspierała zuchy jako wychowawca i opiekunka na biwakach, jak również koloniach zuchowych.

Agnieszka jest na trzecim roku Projektowania Mebli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Należy również do Koła Naukowego Projektantów Mebli.

Bardzo lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz oglądać seriale. W wolnym czasie rysuje, składa origami oraz uczy się języka japońskiego i rosyjskiego. Interesuje ją również malarstwo i projektowanie wnętrz.

10 Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka"

2018-Ada.Świerkowska-pop
 • adrianna.swierkowska@zhp.net.pl

Drużynowa

pwd.Adrianna Świerkowska

Założycielka i drużynowa 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. 

Wcześniej: zastępowa w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”, przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” oraz 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”.

Studentka Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Jej ulubionym zajęciem w wolnym czasie jest uprawianie sportu, na rożne sposoby – czy ty trening siatkówki czy siłownia.

im. hm. Floriana Marciniaka

2018-Julia.Ciechanowska-pop
 • julia.ciechanowska@zhp.net.pl

Drużynowa

pwd. Julia Ciechanowska HO

Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka.

Jej pierwszą funkcją była funkcja zastępowej zastępu „Koniczyny” potem przez 4 lata była przyboczną Puchaczy, aż do objęcia urzędu drużynowej.

Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, od teatru, przez rysunek, aż do pieczenia tortów. Ze sztuką pragnie związać swoją przyszłość, jednak dużo bardziej od tego pragnie długiej podróży na Hawaje! Poza tym jest mistrzynią zmian wszelkich, a jej pokój wygląda inaczej średnio co tydzień. Uwielbia aktywność fizyczną (chociażby przesuwanie mebli) i jedzenie bez zwierzątek.

2019-Tosia.Każmierska-pop
 • antonina.kazmierska@zhp.net.pl

Wicedrużynowa

sam. Antonina Kaźmierska

W ZHP pojawiła się w 2008 roku jako malutki zuszek. Od tamtego czasu nieznacznie urosła i lekko spoważniała. Od 2012 roku nie rozstaje się nawet na krok z 44 DHk „Puchacze”. Pełniła tam funkcję zastępowej, przybocznej, a od niedawna może nosić na swoim ramieniu granatowo-zielony sznur.

Jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu biologiczno-chemicznym, jednak wciąż nie może się zdecydować z czym chce wiązać swoją przyszłość. Komórki, tkanki czy może sztuka? Nie wiadomo.

Marzy o dalekich podróżach za jeden uśmiech. Uwielbia kolorowe ubrania, szpinak i język francuski. Ostatnimi czasy trudno oderwać ją od aparatu fotograficznego oraz gramofonu.

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1246-1024x683
 • i.urbanek@zhp.net.pl

Drużynowa

pwd. Izabela Urbanek HO

W ZHP od 2008 roku. Od maja 2018 roku drużynowa 44 DHy „Baszta”.

Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze”, harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, a obecnie jest wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66” . Pełniła funkcję proporcowej 44 DHkS „Biała Róża”, a później kolejno przybocznej i wicedrużynowej w 44 DHy „Baszta”.

Na co dzień uczęszcza do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Milenium” na profil biologiczno–chemiczny, ale niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

W przerwach między zgłębianiem tajników biologii i zagadnień z chemii zaczytuje się w kryminałach i nadrabia zaległości z tzw. „Klasyków filmowych”. Wielka fanka Tarantino, uwielbiająca relaksować się przy kojących dźwiękach różnorakich odmian metalu i rocka. Kocha podróże małe i duże, najlepiej w nieznane (byle z ciekawymi ludźmi) oraz górskie wyprawy, które praktykuje od małego. 

1
 • 784 733 759
 • @ gracjan.jaskulski@zhp.net.pl

Wicedrużynowy

pwd. Gracjan Jaskulski

W ZHP od 2014 roku. Swoją harcerską drogę rozpoczynał będąc harcerzem w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. Później pełnił tam rolę zastępowego, a od 2016 roku rolę przybocznego. Pole swojej służby zmienił w lipcu w 2018 roku otrzymując sznur przybocznego w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta” jednocześnie zostając tymczasowym zastępowym zastępu „Parasol”. W listopadzie 2019 roku mianowany wicedrużynowym Baszty.

Uczęszcza do I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profil matematyczno-informatyczny.

Specjalista od montażu filmu i dźwięku, wybitny grafik.  Pełni funkcję w zespole ds. informacji i promocji Hufca ZHP Gniezno. Oprócz tych oczywistych, wysokich komputerowo-graficznych umiejętności Gracjan to także multiinstrumentalista – świetnie gra na gitarze i keyboardzie, nie straszny mu również flażolet czy skrzypce.

44 Drużyna Harcerska "Buki"

im. hm. Floriana Marciniaka

1959649_783408251688760_1499247894_n
 • 691911445
 • ewelina.tubacka@zhp.net.pl

Drużynowa

hm. Ewelina Tubacka HR

<opis>

2018-Karolina.Gogolik-pop
 • karolina.gogolik@zhp.net.pl

Drużynowa

sam. Karolina Gogolik

Obecnie pełni funkcję drużynowej 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”.

Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

Miłośniczka mopsików, buldożków francuskich, kotków, jeży pigmejskich i wszelkiego rodzaju innych uroczych zwierzątek. W wolnym czasie ogląda ulubione seriale lub czyta książki. Interesuje się fotografią, szczególnie analogową oraz podróżami w różne strony świata.

2019-Viki.Berkowska-pop
 • wiktoria.berkowska@zhp.net.pl

Drużynowa

pwd. Wiktoria Berkowska HO

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2018 roku. Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża”. Rozpoczęła również współpracę z Hufcowym Zespołem Kadry Kształcącej.

W przeszłości przyboczna i wicedrużynowa 44 DHkS „Biała Róża”. Przez kilka lat pełniła również funkcję zastępowej.

Studentka Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Kocha zwierzęta, ogromną przyjemność sprawia jej jeżdżenie na rowerze z przyjaciółmi, a góry są dla niej miejscem, w którym odnajduje siebie, cóż może w przyszłości zostanie Ratowniczką w GOPR lub LPR. Gdy ma chwile wolnego czasu czyta książki, wpatruje się w zachody słońca albo ogląda seriale. Interesuje się językiem i kulturą Głuchych, w przyszłości chciałaby Tłumaczem Języka Migowego i nauczyć się w końcu grac na gitarze.

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1477
 • marcin.czudowski@zhp.net.pl

Drużynowy

pwd. Marcin Czudowski HO

Jego pierwszą funkcją był podzastępowy, a następnie zastępowy męskiego zastępu „Agat”. Następnie przyboczny i wicedrużynowy Kolumbów. 

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizycznym. 

Z pasji żeglarz, pływak oraz miłośnik wędrówek górskich. Uwielbia jazdę na rowerze oraz rolkach. Jest również miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji oraz jednośladów z czasów PRL. Interesuje się również militariami oraz survivalem.

DSC09193
 • iwona.szymanska@zhp.net.pl

Wicedrużynowa

pwd. Iwona Szymańska

im. hm. Floriana Marciniaka

74317111_726058074580107_2928928066761654272_n
 • tomasz.lemanski@zhp.net.pl

Drużynowy

phm. Tomasz Lemański HR

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 2011 roku. Drużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Od lutego 2019 Skarbnik i Zastępca Komendanta Hufca Gniezno. 

W przeszłości drużynowy 44 DHyS „Kolumbowie”, zastępca komendanta 44 SH ds. logistycznych, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Gniezno oraz były Komendant 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Z wykształcenia informatyk. Doktorant Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Z zawodu programista, freelancer – informatyk.

Z zamiłowania muzyk, gitarzysta amator, biegacz, podróżnik. Człowiek wielu pasji. Zaobrączkowany. Współtwórca kanału YouTube „Niemała Sztuka”.

2018.X-Biwak.Baszty (10)
 • j.konieczny@zhp.net.pl

Wicedrużynowy

pwd. Jakub Konieczny HO

W ZHP od 2009 roku. Obecnie wicedrużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66” im. hm. Floriana Marciniaka.

Początkowo zuch w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”. W Baszcie od 2011 roku. Prowadził zastęp „Wigry” oraz „Morro” Obecnie pełni funkcje zastępowego zastępu „Kajman”. W międzyczasie harcerz starszy w 44 DHyS „Kolumbowie”. Obecnie wędrownik w 44 DW „Krzemień 66”, a od niedawna członek Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.

Student. 

Lubi spędzać czas aktywnie – biegać, grać w piłkę nożną czy ręczną. Czyta książki o różnej tematyce, a za ulubiony gatunek filmów uważa psychologiczne. Bardzo lubi zdobywać szczyty górskie i grać na gitarze.

Ewa-1
 • ewa.polaszewska@zhp.net.pl

Przewodnicąca

hm. Ewa Polaszewska HR

Przewodnicząca Hufcowej KSI, Zastępczyni komendanta 44 SH „Krzemień” ds. programowych, Przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.

W przeszłości drużynowa 44 DW „Krzemień 66”, wieloletnia komendantka 44 SH „Krzemień”, szefowa Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Współautorka publikacji na temat metodyki wędrowniczej.

Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Pracuje jako grafik komputerowy i operator DTP w prymasowskim Wydawnictwie „Gaudentinum”.

Miłośniczka drewnianej architektury sakralnej. Lubi się szwendać z plecakiem i aparatem fotograficznym po górach i nie tylko. Szczególnie upodobała sobie południowy Kaukaz i okolice.

67305746_2410834235645072_3558176419559243776_o
 • weronika.lemanska@zhp.net.pl

Wiceprzewodnicząca

phm. Weronika Lemańska HR

Obecnie Komendantka 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

W ZHP od 2007 roku. Proporcowa 44 DHk „Puchacze”, podzastepowa zastępu Buki oraz zastępowa zastępu Alek. Przyboczna a później wicedrużynowa 44 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Po przekazaniu gromady skarbnik Szczepu i następnie zastępczyni Komendanta 44 Szczepu Harcerskiego Krzemień ds. Logistycznych. Namiestniczka Zuchowa Hufca ZHP Gniezno. Skarbniczka oraz zastępczyni Komendanta Hufca ZHP Gniezno.

Obecnie współtwórca firmy pośrednictwa finansowego oraz studentka 5 roku WSB na kierunku Finanse i Rachunkowość – Audyt.

Zainteresowania to szeroko rozumiana przedsiębiorczość oraz wędrówki górskie. Uważa że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynie na niektóre efekty trzeba dłużej poczekać. Podobno jej śmiech słychać kilka kilometrów dalej, a najszczerszy uśmiech pojawia się na jej twarzy kiedy współpracuje z dziećmi.