Martyna-1-nx1ch9mph082k0d5dfrjh8iab19wy9k5wjoetoe8jc

Drużynowa

phm. Martyna Zielińska HR

W harcerstwie od 2006 roku. Zastępowa „Jenny”, później „Scarlett”, później przez rok pomagała w gromadzie zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Instruktorka ZHP od 2015 roku. Od 2014 roku drużynowa 44 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Szefowa szczepowego poziomu zuchowego, członkini hufcowej KSI.

Studentka dzienna na Wydziale Biologii oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Między czytaniem kanonu na filologię polską, a naukę na kolejne kolokwium biologiczne laboratoria, uwielbia pisać do szuflady opowieści, przeznaczone tylko dla jej samej. Zbiera kolejne gatunki do własnego zielnika, a w domu hoduje własną kolekcję sukulentów.  


Michalina Skrzyńska

Wicedrużynowa

pwd. Michalina Skrzyńska HO

Aktualnie pełni funkcję wicedrużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Rudy”.

W harcerstwie działa od 2010 r. W grudniu 2018 roku reaktywowała miesięcznik 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”, który działa pod nazwą KIPU.

Na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi rysować, malować i czytać. Interesuje się także sztuką.

2019-Zosia.Stochmiał-pop

Drużynowa

pwd. Zofia Stochmiał HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Strażnicy Tajemnic”.

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”.

Studentka pierwszego roku.

W wolnym czasie lubi słuchać muzyki, a także spędza wiele czasu czytając książki.

Agnieszka Kwapich

Wicedrużynowa

pwd. Agnieszka Kwapich

Choć w harcerstwie oficjalnie działa dopiero od lipca 2018 r. jako przyboczna 44 Gromady Zuchowej, to wcześniej wspierała zuchy jako wychowawca i opiekunka na biwakach, jak również koloniach zuchowych.

Agnieszka jest na trzecim roku Projektowania Mebli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Należy również do Koła Naukowego Projektantów Mebli.

Bardzo lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz oglądać seriale. W wolnym czasie rysuje, składa origami oraz uczy się języka japońskiego i rosyjskiego. Interesuje ją również malarstwo i projektowanie wnętrz.

2018-Ada.Świerkowska-pop

Drużynowa

pwd. Adrianna Świerkowska HO

Założycielka i drużynowa 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. 

Wcześniej: zastępowa w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”, przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” oraz 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”.

Studentka UAM w Poznaniu.

Jej ulubionym zajęciem w wolnym czasie jest uprawianie sportu, na rożne sposoby – czy ty trening siatkówki czy siłownia.

im. hm. Floriana Marciniaka

2018-Julia.Ciechanowska-pop

Drużynowa

pwd. Julia Ciechanowska HO

Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka, przyboczna 44 DW „Krzemień 66” oraz zastępczyni komendantki szczepu ds. pionu żeńskiego.
Jej pierwszą funkcją była funkcja zastępowej zastępu „Koniczyny” potem przez 4 lata była przyboczną Puchaczy, aż do objęcia urzędu drużynowej. 

Studentka pierwszego roku Konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, od teatru, przez rysunek, aż do pieczenia tortów. Pragnie długiej podróży na Hawaje, jest mistrzynią zmian wszelkich, a jej pokój wygląda inaczej średnio co tydzień. Uwielbia aktywność fizyczną (chociażby przesuwanie mebli) i jedzenie bez zwierzątek.

Wicedrużynowa

sam. Antonina Kaźmierska

W ZHP pojawiła się w 2008 roku jako malutki zuszek. Od tamtego czasu nieznacznie urosła i lekko spoważniała. Od 2012 roku nie rozstaje się nawet na krok z 44 DHk „Puchacze”. Pełniła tam funkcję zastępowej, przybocznej, a od niedawna może nosić na swoim ramieniu granatowo-zielony sznur.

Jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu biologiczno-chemicznym, jednak wciąż nie może się zdecydować z czym chce wiązać swoją przyszłość. Komórki, tkanki czy może sztuka? Nie wiadomo.

Marzy o dalekich podróżach za jeden uśmiech. Uwielbia kolorowe ubrania, szpinak i język francuski. Ostatnimi czasy trudno oderwać ją od aparatu fotograficznego oraz gramofonu.

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1246-1024x683

Drużynowa

pwd. Izabela Urbanek HO

W ZHP od 2008 roku. Od maja 2018 roku drużynowa 44 DHy „Baszta”.

Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze”, harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, a obecnie jest wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66” . Pełniła funkcję proporcowej 44 DHkS „Biała Róża”, a później kolejno przybocznej i wicedrużynowej w 44 DHy „Baszta”.

Absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Milenium” na profilu biologiczno–chemicznym. Niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

W przerwach między zgłębianiem tajników biologii i zagadnień z chemii zaczytuje się w kryminałach i nadrabia zaległości z tzw. „Klasyków filmowych”. Wielka fanka Tarantino, uwielbiająca relaksować się przy kojących dźwiękach różnorakich odmian metalu i rocka. Kocha podróże małe i duże, najlepiej w nieznane (byle z ciekawymi ludźmi) oraz górskie wyprawy, które praktykuje od małego. 

1

Wicedrużynowy

pwd. Gracjan Jaskulski HO

W ZHP od 2014 roku. Swoją harcerską drogę rozpoczynał będąc harcerzem w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. Później pełnił tam rolę zastępowego, a od 2016 roku rolę przybocznego. Pole swojej służby zmienił w lipcu w 2018 roku otrzymując sznur przybocznego w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta” jednocześnie zostając tymczasowym zastępowym zastępu „Parasol”. W listopadzie 2019 roku mianowany wicedrużynowym Baszty.

Absolwent I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Specjalista od montażu filmu i dźwięku, wybitny grafik. Od stycznia 2018 roku pełni funkcję grafika w zespole ds. informacji i promocji Hufca ZHP Gniezno. Oprócz tych oczywistych, wysokich komputerowo-graficznych umiejętności Gracjan to także multiinstrumentalista – świetnie gra na gitarze i keyboardzie, nie straszny mu również flażolet czy skrzypce, a ostatnio zafascynowany jest mandoliną i djembem.

im. hm. Floriana Marciniaka

1959649_783408251688760_1499247894_n

Drużynowa

hm. Ewelina Tubacka HR

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2006 roku. Członkini Komendy Hufca ZHP Gniezno do spraw promocji. Drużynowa 44 Drużyny Harcerskiej „Buki” im. hm. Floriana Marciniaka. 

Wcześniej: przyboczna, a potem drużynowa 44 Drużyny Harcrerskiej „Puchacze”, drużynowa 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża”, namiestniczka harcerska w Hufcu ZHP Gniezno, kierownik Referatu Harcerskiego Chorągwi Wielkopolskiej, szefowa Pionu Żeńskiego 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”. 

Posiada Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej i Brązowy Krzyż „Za za Zasługi dla ZHP”. 

Z wykształcenia filolog polski i klasyczny. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Jankowie Dolnym.

W wolnym czasie zamienia swoje mieszkanie w oranżerię, sprowadzając najróżniejsze rośliny i kwietniki. Pasjonatka gier planszowych, których ma pokaźną kolekcję. Miłośniczka Bieszczadów oraz żab i stworzeń żabopodobnych.

2018-Karolina.Gogolik-pop

Drużynowa

pwd. Karolina Gogolik

Obecnie pełni funkcję drużynowej 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”.

Studentka pierwszego roku kierunku administracja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Miłośniczka mopsików, buldożków francuskich, kotków, jeży pigmejskich i wszelkiego rodzaju innych uroczych zwierzątek. W wolnym czasie ogląda ulubione seriale lub czyta książki. Interesuje się fotografią, szczególnie analogową oraz podróżami w różne strony świata.

75418970_10214236324363921_2594879318798630912_o

Drużynowa

pwd. Maria Lena Stube

Działa w harcerstwie od 2013 roku. Od czerwca 2018 roku jest przyboczną w 44 Drużynie Harcerek Starszych „Biała Róża”. W przeszłości zastępowa zastępu „Rudy”, który w 2018 roku stał się częścią 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”.

Absolwentka II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie.

Interesuje się łyżwiarstwem figurowym, psychologią w różnych jej aspektach i bardzo chętnie czyta książki wszelkich gatunków. Wolny czas spędza również na oglądaniu filmów i seriali.

p.o. wicedrużynowej

im. hm. Floriana Marciniaka

IMG_1477

Drużynowy

pwd. Marcin Czudowski HO

Jego pierwszą funkcją był podzastępowy, a następnie zastępowy męskiego zastępu „Agat”. Następnie przyboczny i wicedrużynowy Kolumbów. 

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego.

Z pasji żeglarz, pływak oraz miłośnik wędrówek górskich. Uwielbia jazdę na rowerze oraz rolkach. Jest również miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji oraz jednośladów z czasów PRL. Interesuje się również militariami oraz survivalem.

DSC09193

Wicedrużynowa

pwd. Iwona Szymańska

Damski pierwiastek w 44 Drużynie Harcerzy Starszych „Kolumbowie”, gdzie pełni funkcję wicedrużynowej. W harcerstwie od 7 lat. Wcześniej harcerka w 44DHk „Puchacze”, a następnie w 44DHkS „Biała Róża”.

Studiuje wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Jej zainteresowania ciągle się zmieniają, jednak czymś co pozostaje niezmienne jest miłość do kotów, psów, gór i długich wędrówek, twórczości Disney’a oraz oczywiście szeroko pojętego rękodzieła i sztuki. Ostatnio zapałała też sympatią do Volkswagenów T1, gotowania i naturalnej pielęgnacji. Gdy w okolicy jest coś, gdzie można się artystycznie wykazać, to na pewno ją przy tym znajdziesz.

W wolnym czasie lubi szukać wyciszenia w lesie, obserwować niebo, słuchać muzyki i oglądać seriale.

im. hm. Floriana Marciniaka

74317111_726058074580107_2928928066761654272_n

Drużynowy

phm. Tomasz Lemański HR

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 2011 roku. Drużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Od lutego 2019 Skarbnik i Zastępca Komendanta Hufca Gniezno. 

W przeszłości drużynowy 44 DHyS „Kolumbowie”, zastępca komendanta 44 SH ds. logistycznych, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Gniezno oraz były Komendant 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Z wykształcenia informatyk. Doktorant Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Z zawodu programista, freelancer – informatyk.

Z zamiłowania muzyk, gitarzysta amator, biegacz, podróżnik. Człowiek wielu pasji. Zaobrączkowany. Współtwórca kanału YouTube „Niemała Sztuka”.

33424601_1722258274532716_2891252940058656768_o

Przewodnicąca

phm. Izabela Kwiecień HR

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2015 roku. Obecnie oprócz funkcji zastępczyni komendanta szczepu pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP Gniezno oraz namiestniczki starszoharcerskiej. Od kilku lat współpracuje także z Hufcowym Zespołem Kadry Kształcącej.

W przeszłości przyboczna i drużynowa 44 DHkS „Biała Róża”. 

Studentka V roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie w trakcie przygotowywania swojej pracy magisterskiej z zakresu kryminalistyki. Swoją przyszłość zawodową zamierza związać z prawem karnym i organami ścigania.

Obecnie pracuje jako młodszy referent w Prokuraturze Rejonowej Poznań – Grunwald w Poznaniu.

Kiedy nie czyta opasłych podręczników akademickich, zabiera się zazwyczaj za polskie kryminały, choć jest otwarta na pozycje książkowe wszelkiego gatunku. Lubi także zasłuchiwać się w musicalach i marzy o tym, by kiedyś usłyszeć i zobaczyć któryś z nich na nowojorskim Broadwayu (ale zamierza zacząć od londyńskiego West Endu) 

67305746_2410834235645072_3558176419559243776_o

Wiceprzewodnicząca

phm. Weronika Lemańska HR

Obecnie Komendantka 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

W ZHP od 2007 roku. Proporcowa 44 DHk „Puchacze”, podzastepowa zastępu Buki oraz zastępowa zastępu Alek. Przyboczna a później wicedrużynowa 44 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Po przekazaniu gromady skarbnik Szczepu i następnie zastępczyni Komendanta 44 Szczepu Harcerskiego Krzemień ds. Logistycznych. Namiestniczka Zuchowa Hufca ZHP Gniezno. Skarbniczka oraz zastępczyni Komendanta Hufca ZHP Gniezno.

Obecnie współtwórca firmy pośrednictwa finansowego oraz studentka 5 roku WSB na kierunku Finanse i Rachunkowość – Audyt.

Zainteresowania to szeroko rozumiana przedsiębiorczość oraz wędrówki górskie. Uważa że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynie na niektóre efekty trzeba dłużej poczekać. Podobno jej śmiech słychać kilka kilometrów dalej, a najszczerszy uśmiech pojawia się na jej twarzy kiedy współpracuje z dziećmi.