Komendantka Szczepu

phm. Weronika Lemańska HR

67305746_2410834235645072_3558176419559243776_o

W ZHP od 2007 roku. Proporcowa 44 DHk „Puchacze”, podzastepowa zastępu Buki oraz zastępowa zastępu Alek. Przyboczna, a później wicedrużynowa 44 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Po przekazaniu gromady skarbnik Szczepu i następnie zastępczyni Komendanta 44 Szczepu Harcerskiego Krzemień ds. Logistycznych. Namiestniczka Zuchowa Hufca ZHP Gniezno. Skarbniczka Hufca oraz zastępczyni Komendanta Hufca ZHP Gniezno. Obecnie Komendantka 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Zawodowo – pośrednik finansowy oraz współtwórca firmy pośrednictwa finansowego.

Zainteresowania to szeroko rozumiana przedsiębiorczość oraz wędrówki górskie. Uważa że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynie na niektóre efekty trzeba dłużej poczekać. Podobno jej śmiech słychać kilka kilometrów dalej, a najszczerszy uśmiech pojawia się na jej twarzy kiedy współpracuje z dziećmi.

Zastępczyni komendantki

SZEFOWA PIONU ŻEŃSKIEGO

pwd. Julia Ciechanowska HO

2018-Julia.Ciechanowska-pop

Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka.

Jej pierwszą funkcją była funkcja zastępowej zastępu „Koniczyny” potem przez 4 lata była przyboczną Puchaczy, aż do objęcia urzędu drużynowej.

Studentka pierwszego roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, od teatru, przez rysunek, aż do pieczenia tortów. Ze sztuką pragnie związać swoją przyszłość, jednak dużo bardziej od tego pragnie długiej podróży na Hawaje! Poza tym jest mistrzynią zmian wszelkich, a jej pokój wygląda inaczej średnio co tydzień. Uwielbia aktywność fizyczną (chociażby przesuwanie mebli) i jedzenie bez zwierzątek

Zastępca komendantki

SZEF PIONU MĘSKIEGO

hm. Ryszard Polaszewski HR

Ryszard-1

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 1988 roku. Zastępca komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Szef pionu męskiego w 44 Szczepie Harcerskim „Krzemień”. 

Założyciel 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”. Wieloletni drużynowy 44 DW „Krzemień 66” oraz 44 DHyS „Kolumbowie” i 44 DHy „Baszta”. Współautor metodyki wędrowniczej i publikacji na ten temat. W przeszłości drużynowy, komendant szczepu, programowiec, skarbnik i komendant Hufca Gniezno, z-ca komendanta Chorągwi Wielkopolskiej,  członek RN ZHP i GK ZHP, szef wydziału wędrowniczego GK, komendant Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP. Posiada Złotą Odznakę Kadry Kształcącej.  

Z wykształcenia historyk i pedagog. Zajmuje się grafiką komputerową. Przewodnik po Szlaku Piastowskim. 

W wolnych chwilach wędruje po górach lub podróżuje po Polsce i Europie poszukując śladów historii. Stara się zgłębić historię harcerstwa, a szczególnie dzieje harcerstwa gnieźnieńskiego. Miłośnik kuchni wielkopolskiej. Bibliofil. 

Zastępczyni komendantki

SZEFOWA POZIOMU ZUCHOWEGO

phm. Martyna Zielińska HR

Martyna-1

W harcerstwie od 2006 roku. Zastępowa „Jenny”, później „Scarlett”, później przez rok pomagała w gromadzie zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Instruktorka ZHP od 2015 roku. Od 2014 roku drużynowa 44 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Szefowa szczepowego poziomu zuchowego, członkini hufcowej KSI.

Studentka dzienna na Wydziale Biologii oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Między czytaniem kanonu na filologię polską, a naukę na kolejne kolokwium biologiczne laboratoria, uwielbia pisać do szuflady opowieści, przeznaczone tylko dla jej samej. Zbiera kolejne gatunki do własnego zielnika, a w domu hoduje własną kolekcję sukulentów.  


Zastępczyni komendantki ds. pracy z kadrą

SZEFOWA Kręgu Instruktorskiego

Ewa-1

Przewodnicząca Hufcowej KSI, Zastępczyni komendanta 44 SH „Krzemień” ds. programowych, Przewodnicząca Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.
W przeszłości drużynowa 44 DW „Krzemień 66”, wieloletnia komendantka 44 SH „Krzemień”, szefowa Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, zastępczyni komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Współautorka publikacji na temat metodyki wędrowniczej.
Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Pracuje jako grafik komputerowy i operator DTP w prymasowskim Wydawnictwie „Gaudentinum”.
Miłośniczka drewnianej architektury sakralnej. Lubi się szwendać z plecakiem i aparatem fotograficznym po górach i nie tylko. Szczególnie upodobała sobie południowy Kaukaz i okolice.

Zastępczyni komendantki ds. programowych

Julia_Kraczek

W ZHP od 2010 roku. Przez 6 lat była związana z 51 Gromadą Zuchową „Oranżada” w Zdziechowie, początkowo jako przyboczna, a następnie przez trzy lata jako drużynowa. Do 2019 roku była członkinią Komisji Rewizyjnej oraz Skarbniczką 44 SH „Krzemień”. Obecnie jest członkinią Komendy Hufca ds. ROHiS, zastępczynią Komendantki 44 SH „Krzemień” ds. programowych, vice-namiestnikiem zuchowym, Księgową Hufca oraz członkinią Zespołu Kadry Kształcącej.  

Absolwentka studiów licencjackich z Finansów i Rachunkowości biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie studentka studiów magisterskich z wyceny nieruchomości oraz pośrednik kredytowy. 

Osoba zawsze uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii, otwarta na zmiany i nowe wyzwania. W wolnych chwila kocha spacery ze swoim pieskiem Molly, interesuje się rynkiem nieruchomości. 

Zastępca komendantki ds. ORGANIZACYJNYCH

phm. Karol Budny

75282187_596708991099335_2825223298260926464_n

Karol – człowiek, który został harcerzem. Gospodarz siedziby komendy Hufca ZHP Gniezno. Złota rączka. Opiekun 44 Drużyny Harcerek „Puchacze”. Zastępca Komendantki Hufca ZHP Gniezno ds. organizacyjnych. 

Wcześniej pełnione funkcje: przyboczny i wicedrużynowy 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka. 

Mistrz kierownicy. Pracuje w PWIK Gniezno jako kierowca. Zainteresowania: siatkówka, zapasy, filmy kryminalne i historyczne. Romantyczne spacery przy blasku księżyca (ale to z żoną).

Zastępca komendantki ds. logistycznych

phm. Tomasz Lemański HR

74317111_726058074580107_2928928066761654272_n

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 2011 roku. Drużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Od lutego 2019 Skarbnik i Zastępca Komendanta Hufca Gniezno. 

W przeszłości drużynowy 44 DHyS „Kolumbowie”, zastępca komendanta 44 SH ds. logistycznych, przewodniczący Komisji Rewizyjnej  Hufca Gniezno oraz Komendant 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Z wykształcenia informatyk. Doktorant Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Z zawodu programista, freelancer – informatyk.

Z zamiłowania muzyk, gitarzysta amator, biegacz, podróżnik. Człowiek wielu pasji. Zaobrączkowany. Współtwórca kanału YouTube „Niemała Sztuka”.

Zastępczyni komendantki ds. promocji

phm. Karolina Pawlak HR

72419214_2356074517976022_6557394778625933312_n

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2013 roku (z przerwą). Od 2019 roku Szefowa Promocji 44 SH oraz Sekretarz Hufca. Jest również wicenamiestniczką wędrowniczą, członkinią ZKK oraz innych licznych  hufcowych zespołów.

W przeszłości przyboczna, później drużynowa 44 DW „Krzemień 66”, zastępczyni Komendantki Szczepu ds. programowych.

Z wykształcenia pielęgniarka oraz logistyk. Pracuje w dziale przyjęć w centrum dystrybucyjnym. 

W chwilach wolnych spędza czas przy książkach. Kocha zgłębiać nurtujące ciekawostki związane z otaczającym ją światem. Lubi rozmawiać z ludźmi, słuchać ich, śmiać się z nimi. Również w Internetowym świecie czuje się jak ryba w wodzie Od niedawna rozwija nową pasję, jaką są gry planszowe i karciane, domowa kolekcja się powiększa, a na koncie pojawiają się pierwsze sukcesy w tej dziedzinie. 

Skarbnik szczepu

pwd. Zofia Stochmiał

2019-Zosia.Stochmiał-pop

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Strażnicy Tajemnic”, a także Skarbnika szczepu oraz Księgowej Hufca Gniezno.  

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna, a później wicedrużynowa w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. 

Studentka pierwszego roku na uczelni w Poznaniu. 

W wolnym czasie haftuje słuchając przy tym muzyki lub audiobooków. 

kwatermistrz

HO Grzegorz Rajski

DSC09063

Grzegorz oprócz funkcji przybocznego w 44 Drużynie Wędrowniczej „Krzemień 66” jest także kwatermistrzem szczepu.  Z Krzemieniem związany jest przez większą cześć swojego życia, bo aż od 2007r.

Aktualnie pracuje jako frezer.  Jego hobby jest majsterkowanie, jak również robienie noży.

Jeżeli kiedykolwiek chcielibyście poznać prawdziwego optymistę, to bezdyskusyjnie jest nim właśnie Grzesiek! Kieruje się on w życiu pozytywnym podejściem dzięki czemu z każdego dnia czerpie mnóstwo radości.