Snapchat-3533640921

samarytanka malwina skrzyńska

Od najmłodszych lat uczęszczała na zbiórki zuchowe, harcerskie i starszoharcerskie, by w 2021 roku powrócić do gromady zuchowej jako przyboczna.
Prywatnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na profilu medycznym.
W wolnych chwilach ogląda filmy, słucha muzyki oraz rozwija swoje pasje.

IMG_20220104_103434

samarytanka Klaudia Smolińska

Klaudia jest przyboczną w 44 Gromadzie Zuchowej ,,Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej pełniła funkcje proporcowej w 44 DHk ,,Puchacze”. Uczeszcza do Szkoły Mundurowej w Gnieźnie Zakładu Doskonalenia Zawodowego. W wolnym czasie lubi spędzać czas aktywnie przede wszystkim uwielbia jeździć na rowerze.

received_402913094559020

samarytanka Amelia Widerska

Swoją harcerską przygodę rozpoczęła w 44 DHy ,,Puchacze” w zastępie Dewajtis. Po paru latach została przyboczną w 44 GZ ,,Tropiciele Tajemnic”. Prywatnie uczy się w III Liceum ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego na profilu Ratownictwa medycznego. W wolnym czasie trenuje boks i walki MMA oraz uczy się gry na gitarze.

44 Gromada Zuchowa "Strażnicy Tajemnic"

Muras

ćwik Jakub Murawski

Na samym początku był pełnym energii zuchem, następnie został podzastępowym w swoim zastępie w 44 DHy „Baszta”. Historia zatoczyła koło i powrócił do gromady zuchowej, tym razem jako przyboczny w 44 GZ „Strażnicy Tajemnic”.

Prywatnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na profilu programistycznym. 
W wolnym czasie lubi piec lub gotować, w miarę możliwości stara się rozwijać umiejętności związane z gastronomią. Dodatkowo lubi słuchać muzyki z lat 80 oraz oglądać filmy.

Miłka_zdjęcie

pionierka miłosława witaszczyk

Przyboczna w 44 GZ „Strażnicy Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Moris”. W harcerstwie działa od 2016 r. 
Prywatnie uczennica III LO w Gnieźnie na profilu humanistyczno-społecznym. W wolnym czasie uwielbia czytać książki i tworzyć niekonwencjonalne rzeczy różnymi technikami. 

10 Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka"

Rozalia Gogolik

samarytanka Rozalia Gogolik

Rozalia od dłuższego czasu jest przyboczną na próbie w 10 Gromadzie Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. Pełni również funkcję zastępowej zastępu „Iskra”, działającego w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. W harcerstwie działa od około pięciu lat.

Uczennica drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym w I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Interesuje się wszelkimi aspektami związanymi z muzyką. Swoją uwagę skupia głównie na grze na gitarze.

Rozalia Stochmiał

samarytanka Rozalia Stochmiał

Rozalia z harcerstwem związana jest już od przysłowiowej pieluchy, ponieważ aż od 2010 r. Aktualnie pełni funkcję przybocznej w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka.

Wcześniej pełniła funkcję proporcowej 44 DHk „Puchacze”,  zastępowej zastępu „Alek”, jak również przez pewien czas zastępu „Jenny”.

Rozalia jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu medialnym. 

Wolny czas spędza zgłębiając tajniki fotografii lub śpiewając.

samarytanka Maja Kozłowska

received_1466528093544851[2581]

ćwik Daniel Baranowski

W ZHP od 2014 roku. Zaczynał będąc zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, następnie harcerzem w 44 DHy „Baszta”, a teraz jest harcerzem starszym w 44 DHyS „Kolumbowie”, gdzie przez dłuższy czas pełnił funkcję proporcowego drużyny. Od września 2019 roku jest zastępowym zastępu SaD. Od lipca 2021 roku oficjalnie przyboczny Baszty.

Uczęszcza do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. St. Mikołajczyka w Gnieźnie, gdzie jest uczniem 2 klasy o profilu technik architektury krajobrazu.

Jego hobby to przeważnie jazda na deskorolce, jednak przy najbliższej okazji jeździ rowerem, dosłownie wszędzie! Ostatnio próbuje zacząć czytać, trochę więcej niż szkolne lektury, jednak z mizernym skutkiem.

IMG_20200811_150358[2580]

odkrywca Szymon Szymański

W ZHP od 2015 roku. Swoją harcerską przygodę zaczął w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta”. Po przejściu w 2017 roku do 44 Drużyny Harcerzy Starszych „Kolumbowie” został podzastępowym zastępu „Kuguar”. Od września 2020 pełni funkcję w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta”, od lipca 2021 roku przyboczny.

Od 2019 roku uczęszcza do Zespołu Szkół Technicznych nr II im. Jana Pawła II. Jest uczniem 3 klasy na profilu technik automatyk. 

Szymon to fan Marvel Cinematic Universe. Interesuje się motoryzacją, szczególnie samochodami z Azji Wschodniej. W wolnym czasie zajmuje się również grafiką komputerową.

3

samarytanka Hanna Kasprzyk

Aktualnie przyboczna w 44 Drużynie Harcerskiej „Buki”. Wcześniej proporcowa 44 DH „Buki”, podzastępowa i zastępowa zastępu „Sosny”. W Krzemieniu działa od 2015 r. 
Uczy się w  III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego.
Od zawsze kocha pracę z dziećmi i jazdę na rolkach. W wolnej chwili lubi robić zdjęcia. Największą radość sprawia jej uśmiech drugiej osoby.

Rysiek W

ćwik Ryszard Waluszyński

Przyboczny w 44 Drużynie Harcerskiej „Buki”. Wcześniej zastępowy zastępu „Modrzewie”. W drużynach Krzemienia działa od 2015 r.
Uczeń I LO w Gnieźnie.
Uwielbia długie podróże rowerowe, a wolnym czasie czyta książki podróżnicze.

1

samarytanka Matylda Jaworska

Matylda w harcerstwie działa od 2016 r. Obejmowała funkcje podzastępowej, później zastępowej zastępu Alek. Od grudnia 2020 pełni funkcję przybocznej w naszej drużynie. Ukończyła kursy zastępowych, przybocznych i przewodnikowski.

Uczęszcza do trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu na profilu humanistycznym.

Uwielbia czytać, a specjalne miejsce w jej sercu zajmuje seria książek o Ani Shirley. Słucha muzyki w każdej sytuacji, która na to pozwala.

Snapchat-146420179

samarytanka Weronika Kaszyńska

Weronika w harcerstwie jest od 2017 r. Swoją przygodę zaczęła od funkcji proporcowej w 44 drużynie harcerek ,,Puchacze”, a następnie przez dwa lata była zastępowa ,,Scarlett”. Obecnie od 2021r. jest przyboczną w 44 drużynie harcerek starszych ,,Biała Róża”. Ukończyła kurs zastępowych i przybocznych.

Uczęszcza do pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu politechnicznym.

Miłośniczka szeroko pojętej kultury, zaczynając od filmu i literatury, a kończąc na modzie. Również uwielbia biegać i jeździć na rolkach.

im. hm. Floriana Marciniaka

Tomek Kasprzyk

ćwik Tomasz Kasprzyk

Przyboczny w 44 Drużynie Harcerzy Starszych „Kolumbowie”.

Prywatnie uczeń ZSPU im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.

W wolnych chwilach wędkuje, jeździ na rowerze, doskonali swoje zainteresowania którymi jest rolnictwo. Mistrz kierownicy (kiedy prowadzi traktor). 

Kaniewski

ćwik Maciej Kaniewski

Przyboczny w 44 Drużynie Harcerzy Starszych „Kolumbowie”.

Prywatnie uczeń I LO w Gnieźnie.

W wolnej chwili bierze do ręki gitarę, strzela z łuku, podróżuje lub doskonali swoje umiejętności gry w szachy.

DSC09063

HO Grzegorz Rajski

Grzegorz oprócz funkcji przybocznego w 44 Drużynie Wędrowniczej „Krzemień 66” jest także kwatermistrzem szczepu.  Z Krzemieniem związany jest przez większą cześć swojego życia, bo aż od 2007 r.

Aktualnie pracuje jako frezer. Jego hobby jest majsterkowanie, jak również robienie noży.

Jeżeli kiedykolwiek chcielibyście poznać prawdziwego optymistę, to bezdyskusyjnie jest nim właśnie Grzesiek! Kieruje się on w życiu pozytywnym podejściem dzięki czemu z każdego dnia czerpie mnóstwo radości.

2019-Zosia.Stochmiał-pop

pwd. Zofia Stochmiał HO

Aktualnie pełni funkcję drużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Strażnicy Tajemnic”, a także Skarbnika szczepu oraz Księgowej Hufca Gniezno.  

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna, a później wicedrużynowa w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. 

Studentka pierwszego roku na uczelni w Poznaniu. 

W wolnym czasie haftuje słuchając przy tym muzyki lub audiobooków.