Zuchy działają!

Nasz gromada wciąż działa!

Niestety podczas pandemii wszystko jest inne, my na przykład nie mogliśmy organizować zbiórek w naszej harcówce. Jednak postanowiliśmy się nie poddawać!

Niestety podczas pandemii wszystko jest inne, my na przykład nie mogliśmy organizować zbiórek w naszej harcówce. Jednak postanowiliśmy się nie poddawać! Stanęliśmy na głowach, aby zorganizować dla naszych zuchów czas, tak aby mimo obecnego stanu rzeczy zuchy poczuły klimat świąt występujący zwykle w grudniu.

Na samym początku my jako kadra zebraliśmy się i ustaliliśmy plan działania. I w końcu postanowiliśmy zająć się organizacją cyklu sprawnościowego Święty Mikołaj, tak żeby zarówno zuchy, jak i my mogli poczuć ducha świąt. Podczas tego cyklu zuchy między innymi robiły ozdoby świąteczne, które następnie trafiły do naszej nowej harcówki przy Szkole Podstawowej numer 7. Jednak na tym się nie skończyło, jako następne zadanie zuchy musiały przebrać się za postać, która kojarzyła się im z zimą, a następnie zrobić sobie zdjęcie w przebraniu.

Nasze działania cały czas były widoczne na naszym profilu na facebook’u.

To nie wszystko w końcu czym są święta bez prezentów! Tak też się stało, że Mikołaj zawitał również i u nas, przyniósł nam paczki, które mieliśmy rozdać zuchom. Tak też pewnego grudniowego dnia udaliśmy się na wspaniałą podróż, dzięki której mogliśmy zobaczyć nasze drogie zuchy i podarować im mały upominek w postaci zuchowego worka!

Teraz już w styczniu na zuchy czekać będzie nowe zadanie, które zakończy ich świąteczne zmagania.

Aut. Jakub Murawski