Zimak w Janowcu Wielkopolskim

W minioną niedzielę zakończył się kolejny już zimak drużyn harcerskich naszego szczepu. W całym przedsięwzięciu udział wzięło około 100 harcerek i harcerzy!

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim za gościnę oraz Kręgowi Starszyzny z Janowca za wizytę i przeprowadzenie nam świeczniska.

Tematem przewodnim zimaku była Brazylia. Podczas sobotnich zajęć harcerze mogli dowiedzieć się trochę więcej o zwyczajach, kulturze i języku w Brazylii. Każdy miał możliwość zrobienia ozdób, wyglądających jak te podczas karnawału w Rio de Janeiro, przybliżyć geografię Brazylii, zapoznać się z tamtejszymi sztukami walk lub zmierzyć się z egzotycznymi owocami i przyprawami.

Po południu odbyła się gra fabularna, w której oprócz naszych harcerzy uczestniczyli także uczniowie Szkoły w Janowcu. Zadaniem każdego z patrolu było rozwikłanie zagadki kto dopuścił się zniszczenia dzieł podczas przyjęcia u bogatego krytyka. Aby do tego doszło, harcerki i harcerze oraz ich współpracownicy musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, m.in. wygranie w czółko u miejscowego hazardzisty, zaśpiewanie piosenki czy wykonanie kolażu pod czujnym okiem Paulo Cohelo.

Wieczorem odbył się bal karnawałowy, podczas którego odbyły się zabawy i tańce.