Przyboczni

samarytanka Michalina Skrzyńska

Michalina Skrzyńska

Aktualnie pełni funkcję przybocznej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”. Wcześniej podzastępowa zastępu „Rudy”.

W harcerstwie działa od 2010 r. W grudniu 2018 roku reaktywowała miesięcznik 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”, który działa pod nazwą KIPU.

Na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi rysować, malować i czytać. Interesuje się także sztuką.

Agnieszka Kwapich

Agnieszka Kwapich

Choć w harcerstwie oficjalnie działa dopiero od lipca 2018 r. jako przyboczna 44 Gromady Zuchowej, to wcześniej wspierała zuchy jako wychowawca i opiekunka na biwakach, jak również koloniach zuchowych.

Agnieszka jest na trzecim roku Projektowania Mebli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Należy również do Koła Naukowego Projektantów Mebli.

Bardzo lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz oglądać seriale. W wolnym czasie rysuje, składa origami oraz uczy się języka japońskiego i rosyjskiego. Interesuje ją również malarstwo i projektowanie wnętrz.

10 Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka"

tropicielka Rozalia Gogolik

Rozalia Gogolik

Rozalia od dłuższego czasu jest przyboczną na próbie w 10 Gromadzie Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. Pełni również funkcję zastępowej zastępu „Iskra”, działającego w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. W harcerstwie działa od około pięciu lat.

Uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Żydowie.

Interesuje się wszelkimi aspektami związanymi z muzyką. Swoją uwagę skupia głównie na grze na gitarze.

pionierka Rozalia Stochmiał

Rozalia Stochmiał

Rozalia z harcerstwem związana jest już od przysłowiowej pieluchy, ponieważ aż od 2010 r.  Aktualnie pełni funkcję przybocznej w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka.

Wcześniej pełniła funkcję proporcowej 44 DHk „Puchacze”,  zastępowej zastępu „Alek”, jak również przez pewien czas zastępu „Jenny”.

Rozalia jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Goślinowie im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej.

Wolny czas spędza zgłębiając tajniki fotografii lub śpiewając.

pionierka Nadia Polasikiewicz

Nadia Polisiakiewicz

Aktualnie pełni funkcję przybocznej w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”. Wcześniej była zastępową zastępu „Scarlett”.

Nadia uczy się w ósmej klasie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19 w Gnieźnie.

W chwilach wolnych od nauki pogłębia wiedzę z zakresu psychologii, uwielbia również czytać książki.

ćwik Gracjan Jaskulski

2018.X-Biwak.Baszty (23)

W ZHP od 2014 roku. Swoją harcerską drogę rozpoczynał będąc harcerzem w 10 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Zawiszacy”. Później pełnił tam rolę zastępowego, a od 2016 roku rolę przybocznego. Pole swojej służby zmienił w lipcu w 2018 roku otrzymując sznur przybocznego w 44 Drużynie Harcerzy „Baszta” jednocześnie zostając tymczasowym zastępowym zastępu „Parasol”.

Uczęszcza do I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profil matematyczno-informatyczny.

Specjalista od montażu filmu i dźwięku, wybitny grafik.  Pełni funkcję w zespole ds. informacji i promocji Hufca ZHP Gniezno. Oprócz tych oczywistych, wysokich komputerowo-graficznych umiejętności Gracjan to także multiinstrumentalista – świetnie gra na gitarze i keyboardzie, nie straszny mu również flażolet czy skrzypce.

pionierka Monika Sochacka

Monika Sochacka

W krzemieniu działa od 2014 r. Aktualnie przyboczna w 44 Drużynie Harcerskiej ,,Buki”. Wcześniej podzastępowa oraz zastępowa zastępu „Jodły”.

Uczęszcza do Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych.

Wiele czasu Monika poświęca na zagłębianie tajników lingwistyki, ucząc się języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Wolne chwile spędza na graniu na gitarze oraz na śpiewaniu.

pionierka Katarzyna Trzcińska

mde

Przyboczna 44 Drużyny Harcerskiej „Buki”. Kiedyś zastępowa, a wcześniej podzastępowa zastępu „Sosny”. W drużynach naszego szczepu działa od 2014 r.

Uczennica Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych.

Jeżeli ktoś kocha zwierzęta, to właśnie Kasia, która od 9 roku życia jeździ konno.

odkrywca Szymon Szejna

Szymon Szejna

Przyboczny w 44 Drużynie Harcerskiej „Buki”, wcześniej zastępowy zastępu „Modrzewie”. Działa w drużynach naszego szczepu od 2013 r.

Uczęszcza do pierwszej klasy w III LO w Gnieźnie .

Szymon w wolnym czasie uprawia sport. Najbardziej interesują go biegi oraz siatkówka.

samarytanka Aleksandra Gólczyńska

2018-Ola.Gólczyńska-pop2

Przyboczna 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża”. Członkini 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Zastępowa zastępu Koniczyny.

W harcerstwie od 2010 roku. Była zuchenką w Tropicielach Tajemnic i proporcową w Puchaczach.

Uczennica 2 klasy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie na profilu technik logistyk.

Zainteresowania: Wszystko co związane z muzyką – instrumenty, a co najważniejsze taniec!

samarytanka Maria Stube

Maria Lena Stube

Działa w harcerstwie od 2013 roku. Od czerwca 2018 roku jest przyboczną w 44 Drużynie Harcerek Starszych „Biała Róża”. W przeszłości zastępowa zastępu „Rudy”, który w 2018 roku stał się częścią 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”.

Obecnie uczy się w pierwszej klasie o profilu biologiczno-chemicznym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego.

Interesuje się łyżwiarstwem figurowym, psychologią w różnych jej aspektach i bardzo chętnie czyta książki wszelkich gatunków. Wolny czas spędza również na oglądaniu filmów i seriali.

mde

Grzegorz oprócz funkcji przybocznego w 44 Drużynie Wędrowniczej „Krzemień 66” jest także kwatermistrzem szczepu.  Z Krzemieniem związany jest przez większą cześć swojego życia, bo aż od 2007r.

Aktualnie pracuje jako frezer.  Jego hobby jest majsterkowanie, jak również robienie noży.

Jeżeli kiedykolwiek chcielibyście poznać prawdziwego optymistę, to bezdyskusyjnie jest nim właśnie Grzesiek! Kieruje się on w życiu pozytywnym podejściem dzięki czemu z każdego dnia czerpie mnóstwo radości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *