Złap nas jeżeli potrafisz, czyli „Biała Róża 2019”

W weekend z 15 na 16 marca szajka przestępcza całkowicie opanowała Gniezno i uprowadziła cenną kryształową różę.  Zadaniem pięciu patroli, które brały udział w naszej grze było poznanie tożsamości  przestępców  jak i mózgu całej operacji- profesora.

Po piątkowej odprawie patrolowych wszyscy uczestnicy zostali zaprowadzeni do sali,  gdzie obejrzeli Teleexpress informujący o okolicznościach uprowadzenia Kryształowej Róży. W trakcie oglądania, wtargnęła piątka uzbrojonych przestępców, która  zamknęła patrole w escape roomach. Po wydostaniu się z pokoju zagadek jak i ucieczce ze szkoły uczestnicy natknęli się na policjanta, który poinformował ich, że jako iż znajdują się na miejscu zdarzenia są podejrzani, ale mają 24 godziny, aby udowodnić swoją niewinność i złapać przestępców. W poszukiwaniu informacji patrole udały się do kasyna ojca mafii, Czeczenova. Jeżeli udało im się wygrać z Czeczenovem w karty, ten naprowadził ich na questa, dzięki któremu mogli znaleźć gabinet profesora jak również podczas trasy nocnej zacząć zbierać informacje o naszych przestępcach.

W sobotę z samego rana, równo po upływie 12 godzin od kradzieży; patrole zostały  przesłuchane. Uczestnicy dowiedzieli się, że aby wypełnić akta przestępców jak i ich  zlokalizować  muszą  skontaktować się z fanatykiem serialu „La casa de Papel” na którym opierała się tegoroczna Biała Róża. MAD MAN, bo takim mianem określał się fanatyk dał uczestnikom dostęp do aplikacji dzięki której dostawali informacje o przestępcach, jak również mapę z zaznaczonymi miejscami zamieszkania rodziny i przyjaciół naszych złodziei.

W ciągu dnia uczestnicy musieli odwiedzić:
• Dwie stare ciotki, które częstowały wszystkich herbatką z arszenikiem lub cyjankiem.
• Szalonego finansistę.
• Dwie wiedźmy, którym tarot i inne czary nie były obce.
• Studio tatuażu jak i rzemieślników, którym pomagali robić klucze, otwierające dosłownie wszystko.

Na trasie na patrole czekały również dziecięce problemy, rozwiązywanie sprawy morderstwa, problemy miłosne jak również warsztaty kulinarne. Nie zabrakło także brudnej roboty czy kupowania ogórków w zakładzie jubilerskim.

Po rozmowie i wykonaniu zadań zleconych przez rodzinę bandytów, uczestnikom udało się odnaleźć przestępców. Natomiast patrolowi „Szafa gra” udało się złapać samego profesora!

Mamy nadzieję, że na następnej edycji Białej Róży spotkamy się w większym gronie! 🙂

Dodaj komentarz