Drużynowi

44 Gromada Zuchowa "Tropiciele Tajemnic"

Drużynowa

phm. Martyna Zielińska HR

Martyna-1

Wicedrużynowa

samarytanka Zofia Stochmiał

2019-Zosia.Stochmiał-pop

Aktualnie pełni funkcje wicedrużynowej w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”.

Wcześniej: zastępowa, a później przyboczna w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze” oraz przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic”.

Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego na profilu humanistycznym.

W wolnym czasie lubi słuchać muzyki, a także spędza wiele czasu czytając książki.

10 Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka"

Drużynowa

pwd. Adrianna Świerkowska HO

2018-Ada.Świerkowska-pop

Założycielka i drużynowa 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka”. 

Wcześniej: zastępowa w 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”, przyboczna w 44 Gromadzie Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” oraz 44 Drużynie Harcerek „Puchacze”.

Uczy się w klasie maturalnej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki na kierunku polski+.

Jej ulubionym zajęciem w wolnym czasie jest uprawianie sportu, na rożne sposoby – czy ty trening siatkówki czy siłownia.

44 Drużyna Harcerek "Puchacze"

Drużynowa

samarytanka Julia Ciechanowska

2018-Julia.Ciechanowska-pop

Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” im. hm. Floriana Marciniaka.

Jej pierwszą funkcją była funkcja zastępowej zastępu „Koniczyny” potem przez 4 lata była przyboczną Puchaczy, aż do objęcia urzędu drużynowej.

Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, od teatru, przez rysunek, aż do pieczenia tortów. Ze sztuką pragnie związać swoją przyszłość, jednak dużo bardziej od tego pragnie długiej podróży na Hawaje! Poza tym jest mistrzynią zmian wszelkich, a jej pokój wygląda inaczej średnio co tydzień. Uwielbia aktywność fizyczną (chociażby przesuwanie mebli) i jedzenie bez zwierzątek.

Wicedrużynowa

samarytanka Antonina Kaźmierska

2019-Tosia.Każmierska-pop

W ZHP pojawiła się w 2008 roku jako malutki zuszek. Od tamtego czasu nieznacznie urosła i lekko spoważniała. Od 2012 roku nie rozstaje się nawet na krok z 44 DHk „Puchacze”. Pełniła tam funkcję zastępowej, przybocznej, a od niedawna może nosić na swoim ramieniu granatowo-zielony sznur.

Jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie na profilu biologiczno-chemicznym, jednak wciąż nie może się zdecydować z czym chce wiązać swoją przyszłość. Komórki, tkanki czy może sztuka? Nie wiadomo.

Marzy o dalekich podróżach za jeden uśmiech. Uwielbia kolorowe ubrania, szpinak i język francuski. Ostatnimi czasy trudno oderwać ją od aparatu fotograficznego oraz gramofonu.

44 Drużyna Harcerzy "Baszta"

Drużynowa

pwd. Izabela Urbanek HO

2018.10-Iza-1popM

W ZHP od 2008 roku. Od maja 2018 roku drużynowa 44 DHy „Baszta”.

Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze”, harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, a obecnie jest wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66” . Pełniła funkcję proporcowej 44 DHkS „Biała Róża”, a później kolejno przybocznej i wicedrużynowej w 44 DHy „Baszta”.

Na co dzień uczęszcza do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Milenium” na profil biologiczno–chemiczny, ale niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

W przerwach między zgłębianiem tajników biologii i zagadnień z chemii zaczytuje się w kryminałach i nadrabia zaległości z tzw. „Klasyków filmowych”. Wielka fanka Tarantino, uwielbiająca relaksować się przy kojących dźwiękach różnorakich odmian metalu i rocka. Kocha podróże małe i duże, najlepiej w nieznane (byle z ciekawymi ludźmi) oraz górskie wyprawy, które praktykuje od małego. 

Wicedrużynowy

pwd. Jakub Konieczny HO

2018.X-Biwak.Baszty (10)

W ZHP od 2009 roku. Obecnie wicedrużynowy 44 Drużyny Harcerzy „Baszta” im. hm. Floriana Marciniaka.

Początkowo zuch w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”. W Baszcie od 2011 roku. Prowadził zastęp „Wigry” oraz „Morro” Obecnie pełni funkcje zastępowego zastępu „Kajman”. W międzyczasie harcerz starszy w 44 DHyS „Kolumbowie”. Obecnie wędrownik w 44 DW „Krzemień 66”, a od niedawna członek Kręgu Instruktorskiego „Bractwo”.

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w klasie o specjalności biologiczno-chemicznej.

Lubi spędzać czas aktywnie – biegać, grać w piłkę nożną czy ręczną. Czyta książki o różnej tematyce, a za ulubiony gatunek filmów uważa psychologiczne. Bardzo lubi zdobywać szczyty górskie i grać na gitarze.

44 Drużyna Harcerska "Buki"

Drużynowa

hm. Ewelina Tubacka HR

1959649_783408251688760_1499247894_n

10 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Zawiszacy"

Drużynowa

pwd. Weronika Kubicka HO

2018-Weronika.Kubicka-pop

Drużynowa 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”. Skarbniczka 44 Szczepu Harcerskiego Krzemień.

W przeszłości: proporcowa 44 Drużyny Harcerek „Puchacze” oraz 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża”. Przyboczna w 44 Drużynie Harcerek Starszych „Biała Róża”.

W wolnych chwilach lubi wędrować po górach. Jest miłośniczką skoków narciarskich.

WicedrużynowA

samarytanka Karolina Gogolik

2018-Karolina.Gogolik-pop

Obecnie pełni funkcję wicedrużynowej 10 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zawiszacy”.

Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie na profilu humanistycznym.

Miłośniczka mopsików, buldożków francuskich, kotków, jeży pigmejskich i wszelkiego rodzaju innych uroczych zwierzątek. W wolnym czasie ogląda ulubione seriale lub czyta książki. Interesuje się fotografią, szczególnie analogową oraz podróżami w różne strony świata.

44 Drużyna Harcerek Starszych "Biała Róża"

Drużynowa

pwd. Wiktoria Berkowska HO

2019-Viki.Berkowska-pop

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2018 roku. Obecnie drużynowa 44 Drużyny Harcerek Starszych „Biała Róża”. Rozpoczęła również współpracę z Hufcowym Zespołem Kadry Kształcącej.

W przeszłości przyboczna i wicedrużynowa 44 DHkS „Biała Róża”. Przez kilka lat pełniła również funkcję zastępowej.

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie w klasie maturalnej.

Kocha zwierzęta, ale jeszcze większą przyjemność daje jej pomaganie im. Gdy ma chwilę wolnego czasu czyta książki, spotyka się ze znajomymi i co niedziele w czasie sezonu można spotkać ją na stadionie żużlowym.

44 Drużyna Harcerzy Starszych "Kolumbowie"

DrużynowY

ćwik Marcin Czudowski

2019-Marcin.Czudowski-pop

Jego pierwszą funkcją był podzastępowy, a następnie zastępowy męskiego zastępu „Agat”. Następnie przyboczny i wicedrużynowy Kolumbów. 

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizycznym. 

Z pasji żeglarz, pływak oraz miłośnik wędrówek górskich. Uwielbia jazdę na rowerze oraz rolkach. Jest również miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji oraz jednośladów z czasów PRL. Interesuje się również militariami oraz survivalem.

WicedrużynowA

pionierka Iwona Szymańska

44 Drużyna Wędrownicza "Krzemień 66"

DrużynowY

phm. Tomasz Lemański HR

Tomek-2

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 2011 roku. Drużynowy 44 Drużyny Wędrowniczej „Krzemień 66”. Członek Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Od lutego 2019 Skarbnik i Zastępca Komendanta Hufca Gniezno. 

W przeszłości drużynowy 44 DHyS „Kolumbowie”, zastępca komendanta 44 SH ds. logistycznych, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Gniezno oraz były Komendant 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”.

Z wykształcenia informatyk. Doktorant Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Z zawodu programista, freelancer – informatyk.

Z zamiłowania muzyk, gitarzysta amator, biegacz, podróżnik. Człowiek wielu pasji. Zaobrączkowany. Współtwórca kanału YouTube „Niemała Sztuka”.

WicedrużynowA

pwd. Agnieszka Urbanek HO

Aga-3-pop

Instruktorka od 2014 roku. Obecnie wicedrużynowa 44 DW „Krzemień 66”, wcześniej wicedrużynowa 44 DHy „Baszta”. Jest również członkinią Komisji Rewizyjnej Hufca Gniezno.

Studentka II roku kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uwielbia zimowe, górskie wędrówki i sport. Nie potrafi żyć bez porannej kawy i owsianki. Nieliczne wieczory wolne od nauki, w zależności od poziomu zmęczenia, spędza na trenowaniu, czytaniu książek lub oglądaniu filmów. Głowę ma pełną sucharów na każdą okazję.