101. rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada to dla każdego patrioty szczególna data. Również i my postanowiliśmy uczcić 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości poprzez uczestnictwo w Mszy Świętej za Ojczyznę oraz uroczystościach miejskich. Harcerki i harcerze z naszego środowiska wystawili drużynę reprezentacyjną oraz pełnili wartę honorową pod pomnikiem Bolesława Chrobrego.

    Przygotowania do uroczystości były bardzo mozolne, jednak ich efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania- wyglądaliśmy perfekcyjnie. Drużyna sztandarowa składała się z harcerek i harcerzy z 44 DHkS „Biała Róża”, 44DHyS „Kolumbowie” oraz 44 DW „Krzemień 66”. Wspólnie z Grupą Sztandarową naszego Szczepu harcerze przeszli szereg ćwiczeń, które miały za zadanie przygotować nas do uroczystości. 
    Wspólnie ćwiczyliśmy równe wykonywanie zwrotów, równą musztrę w marszu oraz, co najważniejsze sprawdziliśmy nasze nienaganne, jak się okazało, umundurowanie.

Marcin Czudowski

 

*AdminKP: Ogromne podziękowania należą się druhowi Marcinowi za wzorowe przygotowanie naszej reprezentacji. Harcerze z „Krzemienia” byli rewelacyjnie przygotowani, na uznanie zasługuje również perfekcyjne umundurowanie, co widać na załączonych zdjęciach.